11.08.2022 07:34

Milí čtenáři,

až si budete v knihovně vybírat svoji oblíbenou literaturu, povšimněte si výtvarných a keramických prací, které nám na ukázku půjčila jedna moc šikovná mladá slečna z naší obce. Tato malá výstava bude v knihovně k nahlédnutí ještě nějaký ten čas, tak se přijďte podívat :-)

05.08.2022 14:33

Vážení čtenáři,

do naší knihovny dorazily nové knižní tituly - a tentokrát je opravdu z čeho vybírat. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Historické romány + romány pro ženy:

• Bílá voda - Kateřina Tučková

• Vyšívané radosti – Fiona Goble

23.06.2022 10:10

Milí čtenáři,

v knihovně jsme přichystali nové hrací prvky pro Vaše děti. Zatímco si maminka či tatínek budou vybírat knížky, děti budou mít možnost si pohrát s pestrobarevnými kostkami, které mohou poskládat až na 6 různých způsobů a nechat tak vyniknout obrázky dopravních prostředků.

Dále jsme pro Vaše děti pořídili také čtenářskou sedací soupravu. Neváhejte těchto herních prvků využít a posedět si s Vašimi dětmi v naší knihovně a přečíst si jakoukoliv pohádku, komiks nebo si zkrátka jen pohrát s kostkami a pobavit se.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!

16.06.2022 07:20

Informujeme čtenáře, že v sobotu 18.6.2022 bude obecní knihovna uzavřena. Ve středu 22.6.2022 už bude otevřena dle běžné půjčovní doby, tedy od 14:30h do 17:00h.

05.05.2022 10:44

Vážení čtenáři,

s radostí Vám oznamujeme, že v průběhu dubna k nám dorazily hned dva výměnné soubory a to sice výměnný soubor na přání, který bude v knihovně k dispozici do září 2022 a výměnný soubor podzimní, k dispozici do listopadu 2022.

Oba výměnné soubory obsahují dohromady 204 nových knih, které si můžete v naší knihovně zapůjčit.

Pro milovnice klasické ženské literatury nabídneme např. knihu „Julinčina pekárna“ od autorky Táňi Keleové, „Kamilenky“ české autorky Blanka Hoškové či titul „Úterní ženy“ od Moniky Peetz.

Těm z vás, kteří máte rádi napětí, můžeme nabídnout knihu od slovenského autora Dominika Dána „Venuše ze zátoky“ nebo knihy „Ďáblův spár“ zahraniční autorky Lary Dearman či „Dům č.6“ autorky Nely Rywikové.

Nezapomínáme ani na malé čtenáře. Tentokrát soubory obsahují hned několik knih od ikonického Walta Disneyho, od českého autora Františka Zacharníka „Knihu o princích“, dále knížku „Karlík a továrna na čokoládu“ – Roald Dahl nebo nám všem dobře známý titul „Cesta kolem světa za 80 dní“ od Julese Verna a také spoustu komiksů (Simpsonovi, Obři, bacha!).

Výměnné soubory jsou zkrátka velmi obsáhlé a výběr knih už ponecháme jen na Vás.

Budeme se těšit!