BOOKSTART - S knížkou do života

12.07.2023 08:47

Knihovna Návojná se zapojila do projektu BOOKSTART, v českém prostředí pojmenovaný S knížkou do života. Jde o mezinárodní iniciativu, do níž se zapojují všechny typy knihoven, aby plnily jednu z nejdůležitějších, ale v dnešní době zatím velice málo rozšířených funkcí – zapojily aktivní rodiče a seznamovaly společně s rodiči ty nejmenší čtenáře s knihou a nepřeberným množstvím příběhů (a informací) v ní.

V rámci projektu předala naše knihovna baťůžky pro předškoláky, jejichž obsahem byla pohádková knížka, Pexetrio, komiks, venkovní bojovka a také letáček pro rodiče s dalšími doporučenými knihami.

Dne 26.6.2023 navštívily děti a paní učitelky z Mateřské školy Návojná naši knihovnu. Pan starosta předškolákům baťůžky spolu s paní knihovnicí předal a popřál jim mnoho úspěchů ve škole.
Následně se děti v knihovně porozhlédly, měly možnost prohlédnout si knihy, pohrát si s puzzlemi či herními kostkami.

Přejeme nejen předškolákům, ale všem dětem spoustu radostných chvil strávených společně s rodiči nad knihami.

Jsme rádi, že jsme se mohli tohoto projektu zúčastnit a děkujeme Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně za iniciativu.