22.10.2023 21:12

Milí čtenáři, již tento týden se v naší knihovně můžete těšit na knižní novinky.

Z českých autorů se můžete těšit na historika, publicistu a autora historických románů a detektivek Vlastimila Vondrušku a jeho dvě knihy Černá lilie a Katův odkaz, na českou autorku románů pro ženy Radku Třeštíkovou a nebo na druhou knihu Jany Bernáškové "Koloušek".

Co se musí stát, aby se z nejhoršího léta stalo to nejlepší?  - to se dozvíte v knize "Velké léto" autora Ewarda Arenze, v knihovně nám přibyde i jeho další velmi populární kniha "Staré odrůdy".

Trilogie románů pro ženy od Anny Savas - "Tajemství v nás", "Sny v nás" a "Naděje v nás".

Na čtenáře čeká také 5. a 6. díl oblíbené série Panský dům.

Panský dům - Bouře - Augsburg 1935. Nad Německem se stahují mračna k velké  bouři a má to dalkosáhlé důsledky i pro rodinu Melzerových a jejich milovaný rodinný dům.

Panský dům - Návrat - Augsburg 1930. Marie a Paul Melzer jsou šťastní a jejich láska je silnější než kdy jindy. Ale kvůli globální ekonomické krizi a obtížným dobám musí Paul bojovat o přežití své textilní továrny.

Nezapomínáme ani na malinké čtenáře, kteří mohou společně s rodiči zavzpomínat u knížky Doktor Bolíto a večer si pak přečíst např. Nejkrásnější pohádky na dobrou noc nebo příběhy Hopsalky Skřivánkové.

Je toho ale mnohem víc, navštivte nás a dozvíte se o všech novinkách ...Budeme se těšit!

12.07.2023 08:47

Knihovna Návojná se zapojila do projektu BOOKSTART, v českém prostředí pojmenovaný S knížkou do života. Jde o mezinárodní iniciativu, do níž se zapojují všechny typy knihoven, aby plnily jednu z nejdůležitějších, ale v dnešní době zatím velice málo rozšířených funkcí – zapojily aktivní rodiče a seznamovaly společně s rodiči ty nejmenší čtenáře s knihou a nepřeberným množstvím příběhů (a informací) v ní.

V rámci projektu předala naše knihovna baťůžky pro předškoláky, jejichž obsahem byla pohádková knížka, Pexetrio, komiks, venkovní bojovka a také letáček pro rodiče s dalšími doporučenými knihami.

Dne 26.6.2023 navštívily děti a paní učitelky z Mateřské školy Návojná naši knihovnu. Pan starosta předškolákům baťůžky spolu s paní knihovnicí předal a popřál jim mnoho úspěchů ve škole.
Následně se děti v knihovně porozhlédly, měly možnost prohlédnout si knihy, pohrát si s puzzlemi či herními kostkami.

Přejeme nejen předškolákům, ale všem dětem spoustu radostných chvil strávených společně s rodiči nad knihami.

Jsme rádi, že jsme se mohli tohoto projektu zúčastnit a děkujeme Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně za iniciativu.

24.04.2023 20:01

Milí čtenáři, začátkem měsíce května pro Vás budeme mít v knihovně hned několik nových titulů...

• Les v domě - Alena Mornštajnová
  • Nové nebe - Margit Steinborn
  • Manželé odvedle - Shari Lapena
19.12.2022 10:38

Informujeme čtenáře, že mimořádně bude tento týden obecní knihovna otevřena ve čtvrtek 22.12. (místo středy 21.12.). V sobotu 24.12. bude obecní knihovna uzavřena.

27.09.2022 14:35

Informujeme čtenáře, že na státní svátek tj. ve středu 28.9.2022 bude obecní knihovna uzavřena. V sobotu 1.10.2022 již bude platit běžná otevírací doba knihovny. Děkujeme za pochopení.